Elementy automatyki chłodniczej Danfoss

 

Naszym klientom proponujemy rozwiązania jedynie pewnych i sprawdzonych firm na naszym rynku. Danfoss jest liderem i największym dostawcą rozwiązań automatyki dla chłodnictwa i klimatyzacji.   

Termostatyczne zawory rozprężne odpowiadają za regulację wtrysku ciekłego gazu chłodniczego do parownika w którym to czynnik chłodniczy zmienia swoją postać z cieczy na gaz. Regulacja wtrysku jest regulowana przegrzaniem mierzonym zazwyczaj na końcu parownika. Różne wykonania termostatycznych zaworów rozprężnych znajdują swoje zastosowanie w każdym urządzeniu chłodniczym. Zawory takie, zazwyczaj wyposażone są w przyłącza śrubunkowe, miedziane lub bimetaliczne (miedziowana stal nierdzewna) do lutowania twardego. Termostatyczne zawory rozprężne składają się zazwyczaj z dwóch zasadniczych elementów: korpusu i dyszy. Są także wykonywane kompletne zawory jednoczęściowe czyli ze stałą dyszą.  

Danfoss oferuje także bardzo szeroką gamę zaworów elektromagnetycznych przeznaczonych dla chłodnictwa i innych gałęzi przemysłu. Zakres wytwarzanych zaworów elektromagnetycznych obejmuje wiele typów zaworów przygotowanych przez projektantów  do zastosowań we wszelkiego rodzaju instalacjach chłodniczych. Czyli są one produkowane w różnych rozmiarach i z różnymi typami przyłączy. W chłodnictwie i klimatyzacji stosuje się zawory elektromagnetyczne EVR (NC – normal close) czyli normalnie zamknięte, co oznacza że w stanie spoczynku np.  przy braku zasilania taki zawór jest zamknięty. Elektrozawory EVR są dostępne jako kompletne lub jako oddzielne elementy, np.: korpusy, cewki i kołnierze.

 

 

 

 

 

 

 

źródło: www.danfoss.com