Klimatyzacja kuchni - już możliwe ?

     Bardzo gwałtowny rozwój rynku klimatyzacji zmusił firmy produkujące te urządzenia do wychodzeniu naprzeciwko nowym zastosowaniom klimatyzatorów w różnych gałęziach przemysłu. Koncern Mitsubishi Electric wprowadził nową serię klimatyzatorów przeznaczonych do chłodzenia pomieszczeń kuchni przemysłowych, np. w restauracjach. Zazwyczaj w takich kuchniach istnieje tylko wentylacja mechaniczna, która odprowadza zużyte powietrze i opary tłuszczu. W pomieszczeniach takich jest bardzo dużo urządzeń wydzielających ciepło co powoduje wysoką temperaturę, latem może to być nawet ponad 40 C. Problemem przy montażu zwykłej klimatyzacji w kuchniach są niesprzyjające urządzeniu opary tłuszczu, które po prostu "zaklejają" konwencjonalne klimatyzatory.


                                          klimatyzacja kuchni mitsubishi
                                           
 Zdjęcie przedstawia jednostkę podsufitową serii PCA-RP-HA

     Mitsubishi Electric
wprowadził do sprzedaży klimatyzator podsufitowy, którego przeznaczeniem jest kuchnia, seria PCA-RP-HA. Dostępne są na razie tylko dwa modele o mocach chłodniczych  7,1 kW i 12,5 kW, które można nabyć w wersji zwykłej posiadającej sterowanie załącz/wyłącz oraz w wersji inverter zawierającej płynną regulację wydajności chłodniczej, co prowadzi do oszczędności energii elektrycznej i wzrostu komfortu.

                                               
                                                           Jednostki zewnętrzne PCA-RP-HA

     Urządzenia klimatyzacyjne serii PCA-RP-HA zostały wykonane ze stali nierdzewnej, co umożliwia normalne czyszczenie klimatyzatora środkami dostępnymi w kuchniach bez obawy o uszkodzenie obudowy. Dodatkowo klimatyzatory z tej serii odróżniają się od pozostałych specjalnie zaprojektowanym dla tego zastosowania większym rozstawem lameli. Innowacja ta sprawia, że parowniki są bardziej odporne na szkodliwe działanie oparów tłuszczu. Powietrze zasysane przez klimatyzator jest oczyszczane z oparów tłuszczów przez specjalnie wykonane do tego filtry.
Materiał z którego zostały wykonane można czyścić, w przypadku pracy ciągłej trzeba dodatkowo je wymieniać co 2 miesiące. Z urządzeniami dostarczone są cztery komplety filtrów.

Poniżej funkcje jaki posiadają urządzenia:

funkcje klimatyzacji mitsubishi

Klimatyzatory PCA-RP-HA są bardzo dobrym rozwiązaniem chłodzenia kuchni oraz jedynym i unikalnym na rynku  klimatyzacji tego typu.

źródło: http://www.aireco.pl